Blog

Dne 27.6.2024 proběhlo na sanatorce cvičení dobrovolných hasičů z Dobříše, Nového Knína a Staré Huti organizované profesionálními hasiči. Proběhl nácvik evakuace ležících i chodících pacientů, ve které se na chvíli proměnili naši zaměstnanci. Jízda na evakuačních podložkách (umístěných pod matracemi) ze druhého a čtvrtého patra, není žádná legrace....

Letos jsme poprvé otevřeli své brány veřejnosti a uspořádali jsme pro ni Den otevřených dveří. Účast byla hojná a program pestrý. Slunce svítilo (až moc), občerstvení bylo (zejména zmrzlina přišla k chuti) - co víc si přát.

Jsme nadšení, že se nám podařilo dokončit výstavbu naší nové pergoly, která nejen, že skvěle doplňuje naši krásnou funkcionalistickou budovu, ale především poskytuje i stín a příjemné posezení našim pacientům a jejich návštěvám na naší slunečné terase.

Skupinové cvičení patří u pacientů k oblíbené formě rehabilitace. I když je to někdy dřina, nechybí dobrá nálada. Pravidelná rehabilitace pomáhá pacientům k návratu do běžného života. Každý, byť i malý, pokrok se počítá.

MÁME POHLEDY!

20.05.2024

Jsme rádi, že máme nové pohledy. Papírové pohlednice ani v této digitální době neztratily své kouzlo a věříme, že i naše pohledy budou sloužit k vyprávění příběhů, stejně jako my jsme se mnohé dozvěděli z pohlednic sanatorky, které jsme našli v antikvariátech.

Práce našich zdravotních sester a ošetřovatelského personálu si vážíme a mezinárodní den sester a ošetřovatelek je dobrou příležitostí k tomu poděkovat jim za jejich náročnou práci. Na každou sesternu jsme dali kávovar a drobné dárky pro zaměstnance všech provozů (všichni se podílejí na tom, aby bylo o naše pacienty postaráno).

Pokud Vás zajímá, jak si u nás pacienti pochutnají, nahlédněte do naší kuchyně.

Pod vedením naší šikovné a milé ergoterapeutky nám naši pacienti pomohli vytvořit na sanatorce jarní náladu a výzdobu. Zdobili se vajíčka, kreslilo se a užili jsme si i spoustu legrace.

V březnu jsme u nás uspořádali přednášku nejen pro naše lékaře, ale i pro lékaře z okolí. S tématem CHOOSING WISELY ANEB VYBÍREJ MOUDŘE k nám přijeli MUDr. Dan Rakušan, MHA a MUDr. Jiří Nový.

O Vánocích i u nás na sanatorce vládne vánoční atmosféra. Letos jsme pro pacienty opět připravili vánoční tvořivé dílničky. Tvořili jsme vánoční přání a zdobili perníčky. Našim pacientům udělalo radost i vystoupení TRNKOSBORu Dobříš, který zpíval na chodbách sanatorky koledy.

Sledujte nás